Home

Máte doma rozrastajúcu sa zbierku DVD? Stáva sa vám občas v obchode, že si nie ste istý, či dané DVD už doma máte? Potom program DVD Hunter a iPhone aplikácia Hunter Touch (s možnosťou synchronizácie) je presne to, čo potrebujete.

DVD Hunter ponúka možnosť katalogizácie domácej zbierky DVD. Podstatnou výhodou programu je možnosť doplnenia (Autocomplete) základných údajov podľa názvu filmu z verejne dostupných filmových databáz. Predinštalované sú vyhľadávacie pluginy pre Amazon, Film Up či Internet Bookshop. Pre českých a slovenských používateľov program DVD Hunter ponúka aj možnosť doplnenia informácií z česko-slovenskej filmovej databázy csfd.cz. Tento plugin je potrebné dodatočne doinštalovať cez Plug-Ins Manager.

Po vyplnení názvu DVD (Title) v okne “New Movie” stačí stlačiť tlačidlo “Autocomplete” a program doplní automaticky údaje o DVD z databázy csfd.cz. Tieto údaje je samozrejme možné neskôr manuálne zmeniť či doplniť.

Pre jednotlivé DVD je možné uložiť štandardné základné údaje, napr. Názov, Režisér, Herci, Obsah, ale aj mnoho ďalších. Ak zvyknete DVD požičiavať priateľom, program ponúka aj možnosť udržiavať zoznam pôžičiek pri jednotlivých DVD.

Veľkou výhodou programu je aj existencia bezplatnej aplikácie Hunter Touch pre iPhone s možnosťou synchronizácie s desktop verziou. Hunter Touch nezobrazuje úplne všetky údaje z desktop katalógu, ale ponúka tie podstatné. Vždy tak máte poruke kompletnú databázu domácej videotéky, takže sa vám už nestane, že po príchode domov zistíte, že dané DVD sa doma už nachádza a nové môžete nanajvýš použiť ako darček pre priateľa viagra inde.

Keďže sú aplikácie DVD Hunter a Hunter Touch typu “donationware” (a ak ich považujete za použiteľné a využívate ich), nezabudnite sa “poďakovať” autorovi a poslať mu cez PayPal sumu (akúkoľvek), ktorú ste ochotný utratiť za tieto programy. Podporíte ho tým v ďalšej práci na projekte.

Autor programu Joel Ares ponúka na svojej stránke aj podobné programy na katalogizáciu kníh a hier.

2 thoughts on “DVD Hunter

  1. Díky za recenziu DVD katalogu. Všimol som si, že si urobil plugin pre CSFD. Chcel som sa spýtať, nešlo by urobiť plugin do BOOK Hunter a síce – http://www.cdbd.cz. Nenašiel som ani jeden funkčný katalog, ktorý by poznal slovenské, či české knihy. A nešlo by niečo uropbiť pre Delicious Liobrary 3,0. Sám som dal podnet naprogram Booxter, ale neunúvali sa odpovedať. Díky.

    • Ďakujem za reakciu. Plugin by určite urobiť išlo, ale nie je to triviálna úloha (práca na niekoľko dní) a nemám na to bohužiaľ čas. A okrem toho mám dojem, že aj Joel prácu na DVD Hunter výrazne obmedzil. Tiež si musím nájsť čas na opravu môjho pluginu pre csfd.cz, pretože pravdepodobne zmenili formát stránok a tiež prestal fungovať, ale ani k tomu som sa ešte nedostal. :(

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>